Dažniausiai užduodami klausimai

Įsigydami automobilį iš JAV aukcionų galite sutaupyti net iki 20-40%, lyginant su tokių pačių modelių įsigijimu Europoje ar Lietuvoje. Iš JAV pargabentą automobilį ir jį susiremontavus, žinosite visą jo istoriją: patirtas avarijas, tikrą ridą ir pan. Be to, lyginant su analogiškais automobiliais iš Europos, automobiliai iš JAV būna geresnės komplektacijos.

Patys populiariausi JAV automobilių aukcionai yra Copart.com ir IAAI.com. Tai yra daužtų transporto priemonių aukcionai, kurias įprastai pardavinėja draudimo bendrovės. Europoje populiariausi – Copart.de (Vokietija) ir Copart.fi (Suomija) aukcionai. Įsigyjant automobilį iš šių ar kitų Europos aukcionų sutaupote laiko (pristatymas itin greitas – vos per 7–14 d.d.) ir pinigų (netaikomi importo mokesčiai).

Prieš dalyvaudami šiuose aukcionuose turite žinoti, jog juose pardavėjas niekada neatsako už automobilio būklę ir parduoda jį tokį, koks jis tuo metu yra pas pardavėją. Todėl, būtinai atidžiai perskaitykite visą informaciją, kuri pateikta apie automobilį ir peržiūrėkite visas nuotraukas.

Prieš perkant automobilį iš JAV aukcionų, būtina atkreipti dėmesį į Jus dominančio automobilio dokumentų tipą. Ne visi automobiliai yra tinkami registracijai Lietuvoje.

Atkreipkite dėmesį į pardavėjo tipą, atlikite automobilio istorijos patikrą pagal VIN kodą. Tai galite padaryti greitai ir paprastai, patikrinus „Carfax“ ataskaitą. Šioje, visoje Amerikoje veikiančioje, duomenų bazėje yra kaupiama kiekvieno JAV ir Kanadoje registruotos transporto priemonės istorija. Jei kils klausimų, į ką atkreipti dėmesį skaitant ataskaitą, kreipkitės į mūsų profesionalų komandą mes Jums padėsime.

Pirmiausia įsivertinkite savo biudžetą, apsvarstykite dominančius modelius, reikalavimus automobiliui. Tuomet – kreipkitės į mūsų komandą, kuomet sudarysime tarpininkavimo sutartį.

Sutartis pasirašoma, kad Jūs ir mūsų komanda turėtų aiškias apibrėžtas pareigas ir įsipareigojimus vienas kitam. Sutartį pasirašę klientai gali jaustis daug ramiau žinodami, jog mūsų komanda vykdys savo įsipareigojimus pagal visus Lietuvos Respublikos įstatymus bei visą sutarties laikotarpį gaus atsakymus į visus kylančius klausimus.

Preliminarią automobilio pargabenimo iš JAV, Lietuvą kainą galite apskaičiuoti naudodamiesi mūsų skaičiuokle. Dėl tikslaus apskaičiavimo Jūsų pasirinktam automobiliui, susisiekite su mūsų komanda.

Automobiliai iš JAV ir Kanados gabenami jūra, todėl fiksuotos sumos nėra. Transportavimo kaina priklauso nuo kelių veiksnių: transporto priemonės tipo, svorio, matmenų, tikslios buvimo vietos JAV ir išvykimo uosto.

Galutinę transporto priemonės kainą sudaro:

 • Automobilio kaina aukcione;
 • Aukciono mokesčiai, priklausomai nuo automobilio vertės (~400-1000 USD);
 • Transportavimo kaina į Lietuvą priklausomai nuo buvimo JAV (~1200-1800 Eur);
 • Iškrovimas iš konteinerio, uosto mokesčiai Lietuvoje, išmuitinimo procedūros ~350 Eur;
 • Muito mokestis – 10% automobilio kainos su aukciono mokesčiais ir transportavimu;
 • PVM 21% nuo automobilio kainos su aukciono mokesčiais ir transportavimu bei importo muitu;
 • Mūsų tarpininkavimo paslaugų mokestis: 500 Eur;

Jei laimėjote aukcioną, mokestį už transporto priemonę ir aukciono mokesčius privaloma apmokėti per 2-3 kalendorines dienas.

Transporto priemonės pargabenimas į Lietuvą dažniausiai trunka nuo 5 iki 12 savaičių. Pargabenimo trukmei įtakos turi aukciono lokacija, apkrova JAV uostuose, oro sąlygos, aukciono dokumentų gavimo laikotarpis.

Laimėję aukcioną ir sumokėję mokesčius, transporto priemonės buvimo vietą visada matysite realiu laiku. Jums bus atsiųstas sekimo kodas, papildomos nuotraukos, pakrovus transporto priemonę į konteinerį. Automobiliui atvykus į Lietuvą, iškrovimo ir išmuitinimo procedūros ir dokumentų tvarkymas įprastai užtrunka dar ~1 savaitę.

Prieš registruojami automobilį iš JAV arba kitos trečiosios šalies yra būtina sumokėti importo muito mokestį bei PVM.

Automobilių iš JAV importo muito mokestis yra 10% nuo pirkimo kainos JAV aukcione įskaičiavus aukciono mokesčius ir transportavimo išlaidas. 21% PVM tarifas, skaičiuojamas nuo automobilio kainos su aukciono mokesčiais, transportavimu ir importo muitu.

Preliminarią automobilio pargabenimo iš JAV į Lietuvą kainą bei mokamus mokesčius galite apskaičiuoti naudodamiesi mūsų skaičiuokle. Dėl tikslių transportavimo išlaidų Jūsų pasirinktai transporto priemonei, susisiekite su mūsų komanda.

Norint automobilį iš JAV registruoti Lietuvoje, pirmiausia reikia sumokėti importo mokesčius ir pateikti dokumentai (Salvage Title, Clear Title, Original, Rebuidable, MV-907, Certificate of title, Flood, Salvage ir pan.). Tuomet automobilį reikia suremontuoti ir pritaikyti eksploatacijai Europos Sąjungoje (pagal ES reikalavimus), atlikti techninę apžiūrą.

Svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad būtų:

 • sutvarkyti automobilio žibintai pagal ES reikalavimus,
 • įrengtas galinis priešrūkinis žibintas,
 • vietoje užklijuoti visi gamykliniai lipdukai,
 • atliktas ratų suvedimas ir gauta ratų geometrijos pažyma
Norint gauti sertifikatą – to paties proceso metu atliekama ir techninė apžiūra pagal visus galiojančius reikalavimus. Tik gavus techninės ekspertizės sertifikatą, automobilis iš JAV gali būti registruojamas Regitroje.

Turite daugiau klausimų?

Nerandate atsakymų į Jus dominančius klausimus? Užpildykite formą, o mes susisieksime su Jumis kiek įmanoma greičiau.

Užsakyti konsultaciją